Főmenü

Főoldal Fórum Szabályzat Chat

Világleírás

Leeras Világa Delron Fajok Kasztok Mágia Hitvilág Bestiárium és herbária Térképek Legendás Leerasiak

Súgó / Segítség

Kezdő Kalandoroknak Kreatív Kalandoroknak Karakterlap Struktúrák GY.I.K.

Egyéb

Alkotók Kockagurító

Oldal tetejére
<<< vissza

Félszilván

Magasság:

nő 160-180cm, férfi 180-210cm


Szemszín:

leginkább kék, lila, arany, ezüst


Hajszín:

fekete vagy szőke


Bőrszín:

fehér, kreolos vagy kékeslilás


Maximális életkor:

nagyjából 120


Hitvilág jelenleg:

többnyire Lessandre


Általuk kedvelt fajok:

ember, szilván


Számukra semleges fajok:

elf, ork, nimfa, cherub, törp, goblin, rakassa


Kevésbé kedvelt fajok:


Lehetséges utód:

+ember=félszilván**, +szilván=félszilván**, +félszilván=félszilván**
**- ritka a sikeres fogantatás


Állapotosság időtartama:

9 hónap



A hitvilág természetesen csak az általános hitvilág, ezen kívül másban is hihetnek, de a többségük leginkább ebben hisz. A felsorolt fajok közül pedig lehet, hogy a te karaktered teljesen más fajokat kedvel vagy nem kedvel, ez csak az átlag, a leginkább megszokott tőlük.

A félszilvánok esetében nincs domináns vér, mint a félelfek (ahol az emberi vér) vagy a félorkok (ahol az ork vér) esetében. Lehet a félvér szinte teljesen emberi, vagy szinte teljesen szilván is, és a kettő között nagyjából bármilyen küllemű. Talán szarvai vannak, de emberi lábai. Talán szilván patái vannak, ám emberi szí­nű, halovány bőre, és nincs szarva. Lehet, hogy hegyes a füle, és kékes a bőre, ám egyébként teljesen úgy néz ki, akár egy közönséges ember. A legkülönfélébb keveredéseket ez a két faj alkotja, annyi szent. Sosem láttak még két egyforma félszilvánt!



Társadalom:

Életük nehézkesebb a teljes vérű szimelekénél, ám jóval könnyedebb már, mint néhány generációval ezelőtt volt még. Nemesi családokban mindenképpen hátulra szorulnak a rangsorban, ám ha szerencséjük van, még ott is kiharcolhatnak maguknak egészen jó helyeket. Régen például elképzelni sem lehetett, hogy egy félvér lovagként szolgáljon, de manapság már nem csak a belárok között lehetnek harcosok.

Sok félvér még kitűnőbb is lehet saját szakmájában, mint egy teljes vérű szimel, hiszen két nép gyermekeként több tapasztalattal és tudással is rendelkezhet már fiatalon a világról. S tehát ha egy félvér nem fattyú, hanem házasságban született, még fényes jövő is várhat rá szakmájában!



Öregedés:

Egyedenként változó, de nagy általánosságban valahol a szilván és az emberi ütem közt öregednek.



Házasság:

Nincsenek saját szokásaik, attól függ hol nevelkedtek.



Hit:

Hitüket tekintve a félvérek általában abban a hitrendszerben hisznek, melyben szüleik is hittek, amilyen szellemben nevelték őket.
(A hitek leí­rását itt találhatod: Hitvilág)



Mágia:

A félszilvánokból az embereknél valamivel jobb, de a szilvánoknál valamivel kevésbé tehetséges varázslók válhatnak.



Érdekességek:

-



Ajánlott Kasztok:

bármilyen kaszt, kivéve nemes



Faji bónuszok:

Attól függ, milyen külsőt örököltek felmenőiktől (Lásd szilvánoknál: szarv, farok, láb). Valamint jól elboldogulhatnak az erdőkben.



Faji hátrányok:

Attól függ, milyen külsőt örököltek felmenőiktől (Lásd szilvánoknál: szarv, farok, láb). Valamint kevésbé kedvelhetik a nagyvárosokat.



Faj maximum elérhető tulajdonságai:
Tulajdonság Érték
Erő: Rendkí­vüli (11)
Fizikum: Rendkí­vüli (11)
Ügyesség: Rendkí­vüli (11)
Agilitás: Rendkí­vüli (11)
Gyorsaság: Heroikus (12)
Intuíció: Kivételes (10)
Intelligencia: Kivételes (10)
Akaraterő: Heroikus (12)
Karizma: Rendkí­vüli (11)


Ismert Történelmük:

A félvérek élete régen, több száz évvel ezelőtt sokkal nehezebb volt, mint manapság. Ugyanúgy bántak velük az emberi társadalomban, mint manapság a fattyakkal. Kinézték őket a kocsmákból, alja munkát tudtak csak végezni, és nagyjából születésüktől fogva eldöntetett a sorsuk. Legfőképpen talán a félorkoké, hiszen elképzelni sem tudták, hogyan lehet bárminemű szerelmi kapcsolat egy ember és egy ork között.

ím jött egy szószóló, Delroni Herthyssa, egy félszilván leány, kit miután megbecstelení­tettek az őt szolgaszámba sem néző férfiak, életét kockáztatva kiállt a nép elé, és elmondta borzalmas tapasztalatait, s arra buzdí­totta őket, hogy változtassák meg a félvérek sorsát.
Eleinte semmibe vették szavait, majd az egyre több követőjét tekintve fogdába zárták, ahol megismerkedett a félork származású, jóképű, Böhömvári Broggal. Az í­rások szerint azonnali volt a szerelem. Szabadulásuk után együtt kezdtek el harcolni a félvérek jogaiért, s időközben megszületett Herthyssa becstelenségből fogant gyermeke, Lassrel.
Herthyssa feleségül ment Broghoz, és együtt elérték, hogy a király szí­ne elé járulhassanak, ahol az akkori uralkodó, Yoren Ithrall tanácsosaival bölcsen belátta a régi borzalmak jóvátételének szükségességét.

így végül hosszú út, és egy kisebb Delroni lázadás után Yoren király rendeletbe adta, hogy a félvéreknek attól a naptól fogva ugyanolyan bánásmódban kell részesülniük, mint minden más teljes vérű szimelnek, amennyiben az a bizonyos félvér nem fattyú, hanem Lessandre fényében – azaz törvényes házasságban – született, s ezzel engedélyezte is a más fajúak házasságát, melyet tulajdonképpen Lessandre Nővérei már jó ideje tanácsoltak újabb és újabb királyoknak.
Delront és a Középvidéket meghódí­tva Herthyssa és Brog, fiukkal, Lassrellel északra ment, hogy a király nevében az akkori raun helytartóval is szót váltsanak. (Délre az akkor már saját követeivel rendelkező Gordal Kran ment, ki Delronban Herthyssa és Brog jobb keze lett a harcban.) Északon aztán hosszas tárgyalásokat lefolytatva a helytartóval, s a raunori népet feltüzelve sikeresen győzelmet aratva telepedtek le, s az í­rások szerint ott élték le egész életüket. Fiuk, a félszilván Lassrel felnőtt férfiként északnak keleti ormaihoz utazott, ahol egy varázslatos, szirtes vidéket meglátva letelepedett, elhatározva, hogy ott épí­ti meg a Három Birodalom első félvér fővárosát, anyja, s nevelő atyja nyomdokaiba lépve.

Lassan meg is épült a kis falucska, mely a halászatból fenntartva magát, egyre mindjobban kiépülve a kezdetleges Herthas (anyja neve után) név után Halvárosként hí­resült el, s végül ez a név ragadt rajta. S habár Lassrel a félvérek városának szánta, a ma ismert kalózváros lett belőle, tele tolvajjal és banditával, na meg kalózokkal. Habár annyit bizonyosan elért az ifjú… hogy minden fattyúnak és félvérnek helye van ott!

Ma ennek hála tehát a félvérek elfogadottak a társadalomban, amennyiben persze házasságból fogantak, s nem fattyak. ím fattyú létüket amúgy is jelezné vezetéknevük, mely annak a vidéknek, városnak vagy falunak a neve, ahol születtek. Persze még manapság is sok félvér egyben fattyú is, hiszen például az emberi nemesi házak nem szoktak – legalábbis fehér holló ritkaságszámba menően – összeházasí­tani gyermekeiket másfajúakkal, hisz a nemesi házaknál a legfontosabb az utódnemzés, s ez a félvérek körében már jóval körülményesebb egy idő után.



<<< vissza
© Leeras Legendája 2018-2023 │ Minden jog fenntartva.
Általános felhasználási feltételek